Birleşme ve Devralmalar

Birleşme ve Devralmalar

Birleşme ve Devralmalar

Birleşme ve devralma işlemleri yapıları gereği hukukun birçok alanını kapsamaktadır. Bu bilinçle Resul Zor Hukuk Bürosu'nda gerçekleşen birleşme ve devralma işlemleri bir bütün olarak incelenmektedir. Bilişim, bankacılık ve finans, gayrimenkul, otomotiv, perakende, turizm, gıda, enerji, tıp ve medya başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren müvekkillerimize hizmet vermekte, birleşme ve devralma süreçlerinin her aşamasında ihtiyaçlarını karşılamaktayız.


Birleşme, satın alma, ortak girişimler, varlıkların elden çıkarılması, bölünmeler, özel sermaye yatırımları, girişim sermayesi yatırımları, stratejik ortaklıklar, mevzuata uyum ve kurumsal yönetim, birleşme ve devralma sonrası entegrasyon, birleşme ve satın almalar sonrası yaşanan uyuşmazlıklar bu alanda yoğun olarak sunduğumuz hukuki hizmetlerdir. Müvekkillerimizi alıcı veya satıcı tarafında bilişim, telekom, gayrimenkul ve inşaat, otomotiv, otomotiv yan sanayi, spor ve eğlence, perakende, turizm, gıda, enerji, sağlık ve medya gibi sektörlerde temsil etmekteyiz.


Ekibimiz halka açık şirketler dâhil her türlü birleşme ve devralma işlemlerinde, hukuki inceleme (due diligence) aşamalarında, hisse alım ve hissedarlar arası anlaşmaların müzakeresinde ve hazırlanmasında, kurumsal yapının oluşturulmasında ve idari izinler ve onaylar aşamalarında derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibidir.

Hukuki konularda danışmanlığa mı ihtiyacınız var ?

Bizi Arayın, Uzman Avukatlarımız Yardımcı Olsun!

İLETİŞİME GEÇ