Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat hukuku alanındaki hukuki hizmetlerimize aşağıda yer verilmiştir;


Türkiye gayrimenkul sektörü, toplam GSYİH'nin % 19,5'ini temsil etmekte olup, 2012 yılında mütekabiliyet yasasının yürürlüğe girmesinin ardından yabancılara gayrimenkul satışları artmaya başlamış ve 2,64 milyar ABD Dolarına ulaşmıştır.


Tapu Kanunu'nda yabancıların Türkiye'de gayrimenkul edinmesi ile ilgili olarak yapılan değişiklikler dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın gerçekleşen mevzuat değişiklikleri ve yeni kanun tasarıları gayrimenkul yatırımlarını teşvik etmektedir.


Ayrıca kentsel dönüşüm projeleri ile Marmaray, Kanal İstanbul, üçüncü boğaz köprüsü ve İstanbul'daki üçüncü havalimanı gibi projelerle gelişim devam etmekte ve mevcut potansiyeli, projeleri ve hedefleriyle Türkiye gayrimenkul sektörünün yatırımcılar için büyük bir potansiyel taşıdığı görülmektedir.


Gayrimenkul hukuku alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile yerli ve yabancı müvekkillerimize gayrimenkul yatırımları ve gayrimenkul geliştirme projeleri kapsamında danışmanlık ve ulusal ve uluslararası bazda uyuşmazlık hizmetlerini sunmaktayız.

Hukuki konularda danışmanlığa mı ihtiyacınız var ?

Bizi Arayın, Uzman Avukatlarımız Yardımcı Olsun!

İLETİŞİME GEÇ